Ekspertu blogs

Kā samazināt poras?

Jautājumi dermatoloģei Andai Apinei

Sapņojat par gludu un vienmērīgu ādu? Samaziniet poras! Uzziniet, kāda kopšana vislabāk piemērota jūsu ādai. Atbild dermatoloģe Anda Apine.

1. Kāds ir lielu poru cēlonis?

Poras ir nelieli atvērumi, no kuriem izdalās sebums. Tās pilda ādas aizsargbarjeras funkciju (mitrināšanu) ādas virsējā kārtā – epidermā. Uz jūsu sejas vien ir ne mazāk kā 300 000 poru! Parasti poru izmēru nosaka ģenētika, un vairums no tām nav redzamas, taču vecuma, hormonālo pārmaiņu vai saules ietekmē tās var paplašināties. Tādā gadījumā poras kļūst lielākas un redzamākas. (Tā rezultātā āda izdala vairāk sebuma un tai ir tendence spīdēt. Tas nav īsti pareizi. Tas, ka poras ir lielākas, nenozīmē, ka izdalās vairāk sebuma.) Lai iegūtu gludāku ādu un mazākas poras, jāievēro piemērota skaistumkopšanas rutīna!

2. Man ir paplašinātas poras. Kā attīrīt ādu?

Ja jūsu āda ir spīdīga liekā sebuma dēļ (ko rada paplašinātās poras) nav vajadzības izmantot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus! Tas ir izplatīts malds, ka taukainai ādai nepieciešama intensīvāka tīrīšana. Ja jūsu ādai raksturīga šī problēma, tā tieši pretēji jākopj saudzīgāk.

Attīrīšanai izmantojiet micelāro ūdeni, kas atbrīvos ādu no netīrumiem bez vajadzības to berzēt. Izvēlieties produktu, kura sastāvā ir cinks, kas sašaurinās poras, piemēram, Mixa micelāro ūdeni, kura fizioloģiskais pH līmenis ir atbilstošs jauktam ādas tipam.

3. Kādi ādas kopšanas rituāli palīdz atbrīvoties no lielām porām?

Tas, ka jūsu poras ir palielinātas un āda izdala vairāk sebuma, nenozīmē, ka ādu nav nepieciešams mitrināt. Jums tikai jāizvēlas taukainai ādai piemērots līdzeklis, piemēram, Mixa 6% 24 stundu mitrinošais un līdzsvarojošais krēms. Šis produkts palīdz ierobežot sebuma izdalīšanos, nesausinot ādu.

Kā lielisku dekoratīvās kosmētikas pamatu izvēlieties BB vai CC krēmu, kas vienlaikus uzlabo ādas stāvokli un apslēpj nepilnības.

Ievērojot šo skaistumkopšanas rutīnu, jūsu āda kļūs maigāka un gludāka.

Citi raksti