Ekspertu blogs

Neviens nav nevainojams

Dermatoloģes Andas Apines raksts

Ja jūsu ādai raksturīgi melnie punkti, paplašinātas poras, iekaisušas papulas un spīdums, tai piemīt nepilnības. Stress, apkārtējā vide, neveselīgs ēdiens un nepareiza ādas kopšana nepalīdzēs cīņā pret nepilnībām.

Āda ar nepilnībām un āda ar noslieci uz akni raksturīga visām vecuma grupām. Galvenais veids, kā iegūt veselīgu ādu, ir izvēlēties īsto kosmētiku, kas palīdzēs novērst nepilnību rašanos, nekaitējot ādai. 

„Maiga kopšana ir svarīgākais aspekts visos skaistumkopšanas rituālos. Tādēļ netīriet seju ar toniku vai citiem produktiem, kas satur alkoholu. Tas sausina ādu, veicinot imūnsistēmas pretreakciju un pārmērīgu sebuma izdalīšanos no tauku dziedzeriem.” 

Atbrīvojieties no nepilnībām 

Melnie punkti, paplašinātas poras un ādas spīdums ir raksturīgas jaukta vai taukaina tipa ādas problēmas. Mazāk zināms fakts ir tāds, ka šāda tipa āda ir arī ļoti jutīga. Lai ārstētu problemātisku ādu, sievietes bieži vien cīņā pret akni izmanto agresīvus līdzekļus (ar pārāk augstu pH līmeni), kaut gan tai nepieciešama saudzīga kopšana.

Tie saasina problemātiskas ādas simptomus un pūtīšu rašanos. Labākais risinājums ir izmantot attīrošo līdzekli, kas nesatur alkoholu un kam piemīt neitrāls pH līmenis, lai nekaitētu ādas aizsargbarjerai.

Micelārais ūdens bez alkohola ir piemērots visiem ādas tipiem. To var izmantot pat jutīgas ādas attīrīšanai un dekoratīvās kosmētikas noņemšanai no tās. īpašas formulas ir izstrādātas arī problemātiskai ādai, tostarp taukainai ādai. Tās satur aktīvās vielas, piemēram, cinku, kas pazīstams ar savām attīrošajām īpašībām, savelk poras, izlīdzina ādu, padara to matētāku un dienu pēc dienas palīdz samazināt nepilnības. Tādēļ tam piemīt divkāršs efekts – notīra netīrumus un dekoratīvo kosmētiku un sebumu un novērš komedonu un iekaisusu papulu rašanos. 

Dermatologa ieteikums 

Ja vēlaties pilnvērtīgi attīrīt ādu, izmantojiet Mixa Anti Imperfections attīrošo gelu. Tas nesatur ziepes un rūpīga attīra ādu no netīrumiem un sebuma, pārlieku nesausinot ādu un nekairinot to. Pēc tam varat izmantot Mixa Anti Imperfections micelāro ūdeni ar cinku, ar tajā samitrinātu vates spilventiņu notīrot zonas, kurām raksturīgas nepilnības. Nekad nemēģiniet izspiest un nekasiet pūtītes, jo tā varat veicināt kairinājumu un rētu veidošanos. 

 Atcerieties, ka arī ādai ar noslieci uz spīdumu un taukainai ādai ar nepilnībām nepieciešama pienācīga mitrināšana. Tikai tad, kad āda būs atguvusi ūdens un tauku līdzsvaru, tā varēs labāk aizsargāt sevi no apkārtējās vides faktoriem.

Citi raksti